Naturalne drewno

Naturalne drewno jest piękne i eleganckie dlatego wielu projektantów wykorzystuje je do aranżacji wnętrz zarówno starych domów jak i nowoczesnych. Od setek lat drewno jest wykorzystywane do budowania i wykańczania. Ma wspaniałe właściwości jak i wygląd. Może być używane do wykonania pięknych elementów dekoracyjnych w naszym domu. Wykorzystuje się je do wykonania mebli ścian podłóg i wielu elementów konstrukcyjnych domu. Jednym z elementów wykończenia naszego domu są schody z drewna. Może to być najpiękniejszy element wystroju naszego mieszkania. Wiele projektantów decyduje się zbudować schody w najładniejszym miejscu domu często jest to salon. Bardzo ważne jest usytuowanie. Aby nie zajmowały zbyt wiele miejsca a zarazem były pięknym elementem wykończenia naszego domu. Drewno jest produktem naturalnym dlatego jest często przewodnim materiałem w wykończeniu domu. Dlatego schody drewniane są bardzo trafnym wyborem. Można je wykonać z wielu gatunków drewna. Najczęściej używane są dąb, jesion, sosna ale coraz większą popularnością cieszą się gatunki egzotyczne takie jak merbau, jatoba, amazakłe czy bodo. Ze względu na różne rodzaje drewna maga się różnic kolorem strukturą jak i twardością. Jedna wadą gatunków egzotycznych jest ich wyższa cena ale krajowe gatunki równie pięknie mogą się prezentować po odpowiednim barwieniu. Dokonując wyboru drewna dobrze kierować się nie tylko wyglądem zewnętrznym. Należy pamiętać też o twardości drewna. Schody z drewna aby spełniały swoje zadanie i wytrzymały dziesiątki lat muszą być wykonane bardzo starannie i fachowo.

Różne kształty drewna

Schody mogą posiadać różne kształty. Miejsce kształt jak i wielkość dobiera się indywidualnie. Najbardziej popularne kształty to schody na beton,schody samonośne czy schody dywanowe. Dużą popularność zyskują schody kręte. Takie schody najczęściej montowane są tam gdzie nie ma miejsca na duże schody.

Oczywiście schody z drewna czapnik-schody.pl trzeba odpowiednio zabezpieczyć aby wytrzymały długie lata. Najczęściej stosowane są lakiery bezbarwne jak i koloryzujące.